A “Tábor terápiás kutyákkal fogyatékkal élő gyermekek számára” című, a Start ONG program által finanszírozott, a Kaufland Románia által indított és az Act for Tomorrow Egyesület által megvalósított projekt révén a “Bonitas” Fogyatékkal élő Gyermekek és Fiatalok Egyesülete 20 Bihar és Szatmár megyei gyermeknek nyújtott lehetőséget arra, hogy részt vegyenek az első romániai terápiás kutyás táborban.
A táborok során a gyerekek pihentek és játszottak a terápiás kutyákkal, de fejlesztették mozgásukat, kommunikációs és szocio-emocionális készségeiket is.
Ez a befogadó környezet nemcsak a fogyatékkal élő gyermekek fejlődését segíti, hanem csökkenti a kirekesztés okozta pszichológiai károkat is, és pozitív hatással van a gyermekek problémamegoldó készségére.
Ez a projekt folytatása azoknak a korábbi projekteknek, amelyekben a szervezet terápiás kutyákkal végzett tevékenységeket fogyatékkal élő gyermekek számára.

Idén fogyatékkal élő és egészséges gyermekek számára szerveztünk tábort, ahol a szocializációs, kommunikációs és motoros készségek fejlesztése mellett a felelős állattartással kapcsolatos ismereteik bővítésére is összpontosítottunk.
A foglalkozásokat pszichológusok, pszichopedagógusok és kutyás terápiával foglalkozó terapeuták valósították meg és felügyelték.

A célok a társadalom érzékenyítése, a fogyatékkal élő gyermekek társadalmi integrációja, ezeknek a gyermekeknek terápiás kutyákkal való táboroztatása, ahol lehetőségük van játékos, szórakoztató tevékenységeken keresztül fejleszteni motoros, szociális és kommunikációs készségeiket. A gyermekek állatokkal szembeni felelősségének növelése és arra való nevelésük, hogy hogyan legyenek felelős kutyatartók. Végül, de nem utolsósorban, az egyesület a projekt révén tájékoztatni kívánta a társadalmat arról, hogy egy speciálisan kiképzett terápiás kutya hogyan integrálható egy fogyatékkal élő gyermek mellé, és milyen fejlődési lehetőségeket kínálhat a kutyával segített terápia egy különböző fogyatékkal élő gyermek számára.

Fontos megjegyezni, hogy az állatasszisztált terápia (AAT) érzelmi és fizikai támogatást nyújt a fogyatékkal élő és nem fogyatékkal élő gyermekeknek, és segíti őket érzelmi és szociális fejlődésükben, mivel az ember és az állat közötti őszinte interakción alapul. A kutyákkal végzett terápia csökkenti a stresszt és elősegíti a fizikai aktivitást, a speciálisan kiképzett kutyák pedig empatikus partnerekké válhatnak, és segíthetnek a pszichológiai és fizikai kezelésekben.